تا کنون هیچ مبلغی بابت پیوند قلب و ریه از بیماران گرفته نشده است !!!!

http://snn.ir/pic/13900723060_2011288031e.jpg

رئیس بیمارستان مسیح‌ دانشوری:
تا کنون هیچ مبلغی بابت پیوند قلب و ریه از بیماران گرفته نشده است
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به اینکه تا کنون بیش از 40 پیوند ریه و بیش از 80 پیوند قلب در این مرکز انجام شده است، گفت: تا کنون هیچ مبلغی بابت انجام عمل پیوند قلب و ریه از بیماران گرفته نشده است.
به گزارش خبرنگار علمی «خبرگزاری دانشجو»، دکتر علی اکبر ولایتی صبح امروز در پنجمین کنگره بین المللی بیماری های ریوی، مراقبت های ویژه و سل در دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: تجربیات کشورهای دیگر در خصوص بیماری های آلرژی، آسم و بیماری های بدخیم بسیار ارزشمند است که می توانیم از آنها استفاده می کنیم.
وی افزود: در مقابل، ایران نیز برای درمان بیماری سل و انواع مقاوم و فوق مقاوم آن تا کنون تجربیات گرانقدری را کسب کرده که می تواند در اختیار سایر کشورها قرار دهد.
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری تصریح کرد: بدون تردید عوارض مزمن ریوی ناشی از استنشاق گازهای شیمیایی از مهمترین مباحث در زمینه بیماری های تنفسی است و ایران به واسطه جنگ تحمیلی و استفاده عراق از سلاح های شیمیایی در این جنگ، تجربیات بسیاری را در خصوص درمان این بیماران کسب کرده است؛ البته استفاده از تجربیات کشورهای دیگر نیز در بهبود روند این بیماری بسیار اهمیت دارد.
ولایتی همچنین با اشاره به انجام بیش از 40 پیوند ریه و بیش از 80 پیوند قلب در این مرکز گفت: طی سال های اخیر برای انجام عمل پیوند ریه و قلب حتی در یک مورد هم هزینه  پیوند از بیمار دریافت نشده است؛ چرا که اعتبارات این اعمال بخشی از طرف وزارت بهداشت و بخشی دیگر از طرف خیرین تامین می شود.
وی خاطرنشان کرد: در کشورهای اروپایی هزینه پیوند ریه حدود 300 هزار دلار است، در حالی که در ایران در مجموع هزینه های عمل پیوند حدود 70 هزار دلار می شود؛ با این وجود تا کنون هیچ کدام از بیماران در مرکز مسیح دانشوری مبلغی بابت هزینه پیوند قلب و ریه پرداخت نکرده اند.
انتهای خبر / خبرگزاری دانشجو / کد خبر : 13900723060
/ 0 نظر / 9 بازدید