اهدای عضو، اهدای زندگی!!
معرفی نامه | اهدای عضو، اهدای زندگی حتماً از موضوع اهدای اعضا به بیماران نیازمند و روند این کار، مطلع هستید، اما شاید تاکنون از وجود وب سایت رسمی واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بی خبر بوده باشید.
 

وب سایت مذکور با هدف، اطلاع رسانی به عموم و همچنین کمک به بیماران نیازمند در جهت دریافت اعضای پیوندی و تحت عنوان واحد فراهم آوری اعضای پیوندی- زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی و بیمارستان دکتر مسیح دانشوری- مشغول به کار است.

اهدای عضو، اهدای زندگی

در بخش معرفی این وب سایت آمده است:امروز ما در جامعه ای زندگی می کنیم که هزاران بیمار محتاج عضو پیوندی با رنج بسیار در انتظار دریافت عضو پیوندی، روزهای عمر خود را سپری می کنند و هر روز نیز بر تعداد این بیماران افزوده می گردد و به علت کمبود اعضای اهدایی، متاسفانه درصد زیادی از این بیماران در لیستهای انتظار فوت می کند. این در حالی است که همه روزه با مواردی از مرگ مغزی در بیمارستانهای سراسر کشور مواجه می شویم که یک مرگ غیرقابل برگشت می باشد و با نگهداری قلب و تنفس بیمار با دستگاه، سیستم درمانی متحمل هزینه های اضافی می شود و خانواده بیمار گرفتار مشکلات عدیده می گردد، در حالیکه اعضای بدن این بیماران می تواند باعث نجات جان بیماران زیادی گردد.

این وب سایت از بخش های متعددی تشکیل شده و در آن می توان اخبار مربوط به فعالیت سازمان را نیز دنبال کرد. همچنین عضویت در سایت رایگان و آسان بوده و اعضا می توانند عقاید خود را در سایت به اشتراک گذاشته و یا حتی به درج خاطرات خود بپردازند.

از فعالیت های جالب این سایت می توان به صدور کارت اهدا برای متقاضیان اشاره کرد. بدین ترتیب که متقاضی اهدای عضو می تواند با پر کردن فرم مشخصات، کارت رضایت شخصی اهدای اعضای بدن خود را دریافت کند و همیشه همراه داشته باشد.

اهدای عضو، اهدای زندگی

البته در توضیحات ثبت نام جهت دریافت این کارت اشاره شده که داشتن این کار، گرفتن رضایت از خانواده متوفی جهت اهدای اعضا را منتفی نکرده و کارت جنبه نمادین دارد.

/ 1 نظر / 13 بازدید
فروشگاه فرهنگستان

سلام دوست عزیز اگه تا حالا برای کا مپیوترت دنبال همه نوع فونت هستی بد نیست سری به آدرس زیر بزنی شاید مشکلت حل .ممنون http://mh118.ir/detail.php?wid=fs&id3=41619