بالاخره یک سئوال هم درمورد خانم دکتر کتایون نجفی زاده با این همه مشغله چطور !!!

آنها که پس از مرگ زنده می‌مانند!- هر زن موفقی در جامعه حتما از حمایت خانوادگی خوبی برخوردار است در غیر این صورت نمی تواند به موفقیت برسد. سهم عظیمی از کارهایی که تا کنون انجام دادم مدیون خانواده ام به خصوص مادرم و پس از آن همسرم هستم. به طور قطع تحمل یک زن گرفتار از نظر اجتماعی برای تمام اعضای خانواده مشکل است. من یک دختر 14 و هفت ساله دارم که دختر هفت ساله من در گیر و دار جشن نفس که خیلی مشغول بودم یک بار به من گفت مامان به نظرت مادرا رو برای چی ساختن، من نگاهش کردم و گفتن برای این که دخترهاشون رو گاز بگیرند. در کل به طور قطع فکر می کنم اگر زنی اینقدر احساس مسئولیت می کند که کار خود را به نحو احس انجام دهد به طور قطع در مورد وظایف مربوط به خانه و خانواده هم نباید غیرمسئول باشد. در مورد خود من کمک مادرم و حمایت ایشان و همسرم و کل خانواده از زندگی من و بچه ها توانسته کمبودهایی که مربوط به حضور کمرنگ من در برخی مقاطع خاص بوده را جبران کند. امثال من در این بیمارستان و کل کشور زیاد هستند.
* در مورد سابقه علمی و فعالیتهای تحقیقاتی خود توضیحاتی ارائه کنید؟
- کل تحصیلات پزشکی عمومی، تخصص داخلی و فوق تخصصی بیماریهای ریوی را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گذراندم. بعد از آن حدود یک سال و نیم با بورس تحصیلی در دانشگاه تورنتو کانادا به خصوص در زمینه پیوند ریه کار کردم. بعد از این مدت در سال 79 به کشور بازگشتم و وارد حوزه پیوند شدم.
* چطور شد که به پیوند اعضا و به خصوص پیوند ریه علاقه مند شدید و در این زمینه فعالیت کردید؟
- دانشگاه تورنتو کانادا اولین مرکز ریه در جهان است و با علاقه خاصی که به پیوند ریه داشتم وارد سیستم آنها شدم و از تجربه اساتید آنجا استفاده کردم.

/ 0 نظر / 90 بازدید