عوارض داروهای پیوند کلیه!!!

  دکتر 'نادر نجفیان' در حاشیه سیزدهمین کنگره بین المللی 'نفرولوژی، دیالیز و پیوند کلیه' در جمع خبر نگاران گفت: هزینه بالای داروهای پیوند کلیه یکی از مهم ترین مشکلات بیماران کلیوی است که بار مالی زیادی را به این بیماران تحمیل می کند. وی اظهار داشت: مصرف داروهای پیوند کلیه دارای عوارض زیادی است و می تواند باعث ازبین رفتن سلول های کلیه و منجر به از بین رفتن خود کلیه شود. DARO

 به گزارش " 1پارس  "به نقل از ایرنا نجفیان ادامه داد: هم اکنون تحقیقات بسیاری در جهان در زمینه کاهش عوارض این داروها اجرا می شود تا بتواند عوارض این داروها را به حداقل برساند. استاد دانشگاه هاروارد اضافه کرد: با مصرف داروهای پیوند کلیه در افراد پیوند زده به مرور کلیه دچار اسکار شده و نیز در مواردی این داروها بخشی از سیستم ایمنی را آن گونه که باید کنترل نکرده و مشکلات بسیاری ایجاد می کنند.

فوق تخصص پیوند کلیه خاطر نشان زمان بروز عوارض این داروها مختلف است و بروز این عوامل بسته به افراد متفاوت خواهد بود که ممکن است کلیه ای در صورت بد شانسی سه تا چهار سال پس از پیوند و کلیه ای در صورت خوش شانسی 10 تا 15 سال بدون مشکل برای فرد کارآیی داشته باشد.

نجفیان گفت: در صورت بروز پس زدگی کلیه این افراد باید دیالیز شوند و در ادامه پیوند مجدد صورت پذیرد. وی با اشاره به این که در تمامی دنیا کمبود کلیه وجود دارد گفت: در کشوری مانند آمریکا همه هزینه های بیماران دیالیزی را دولت می پردازد و دولت تامین همه هزینه درمان و داروهای آنان را به عهده دارد. نجفیان افزود: مشکلات کلیوی بیشتر در افراد فقیر جامعه دیده می شود. ازاین رو باید با برنامه ریزی های دقیق در پی پیشگیری از ایجاد این بیماری ها بود.

/ 1 نظر / 251 بازدید

سلام شما كه وبلاگ به اين خوبي داري چرا ازش كسب درآمد نميكني؟ من هنوز دو ماه نشده وبلاگ درست كردم درآمدم به حداقل روزي 15000 تومن رسيده با اينكه روزي فقط 1 ساعت براش وقت ميزارم www.roozhab2.mihanblog.com بيا تو وبلاگم بنر آموزش پر درآمد ترين شغل ها رو گذاشتم...