تاسیس پژوهشگاه سل و بیماریهای ریوی در بیمارستان مسیح دانشوری!!!

دانش پزشکی, تغذیه و سلامتی, علوم پزشکی‌و بهداشتی, IT, دانستنیها, محیط زیست, RSS, پزشکی, علم پزشکی, علوم پزشکی, دانشگاه پزشکی, دانشگاههای علوم پزشکی, دانشگاه علوم پزشکی                                                 

علی اکبر ولایتی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با تبریک ورود دانشجویان جدید به دانشگاه های علوم پزشکی به خصوص دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: مرکز مسیح دانشوری یکی از مراکز وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است و در آن چند کار اختصاصی که در کشور نیز منحصر به فرد است صورت می پذیرد.
وی افزود: یکی از موضوعات مطالعاتی، تشخیصی و درمانی مرکز مسیح دانشوری بررسی انواع بیماری های سل است و تنها مرکز موجود در کشور که انواع مشکلات و مقابله با بیماری سل را بررسی می کند و در آزمایشگاه نیز به صورت میکروسکوپی بیماری سل مورد بررسی و تحقیق همه جانبه قرار می گیرد همین مرکز است.
* مرکز مسیح دانشوری حرف اول را در زمینه بیماریهای سل و ریوی در منطقه می زند
رئیس مرکز آموزشی پژوهشی درمانی سل و بیماری های ریوی مسیح دانشوری ادامه داد: هر سال که می گذرد دستاوردهای تحقیقات بالینی و آزمایشگاهی مرکز مسیح دانشوری افزوده می شود و عملاً این مرکز در حوزه سل و بیماری های ریوی حرف نخست را در کل منطقه می زند.
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری بیان داشت: کار دیگری که در مرکز تحقیقات مسیح دانشوری صورت می گیرد و نسبت به دیگر مراکز کشور به صورت مرتب و منظم نیز هست پیوند قلب و ریه است به طوری که در سال 89 هر دو هفته یک پیوند قلب و هر ماه نیز یک پیوند ریه در این بیمارستان صورت پذیرفت و کماکان نیز ادامه داشت.
* 80 پیوند قلب و 40 پیوند ریه در مسیح دانشوری
عضو هیئت امنا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: تاکنون80 پیوند قلب و 40 پیوند ریه در بیمارستان مسیح دانشوری صورت پذیرفته است که می توانیم با مراکز مهم دنیا نیز مقایسه کنیم.
وی افزود: مراکز متعدد تحقیقات مسیح دانشوری موجب شده است که به بیمارستان مسیح دانشوری پیشنهاد شود تا به عنوان یک پژوهشگاه که مرکب از چند پژوهشکده و تعداد 10 مرکز تحقیقاتی را شامل خواهد شد فعالیت خود را افزایش دهد.
ولایتی خاطر نشان کرد: دانشجویان پزشکی در رده های مختلف با حضور در بیمارستان مسیح دانشوری می توانند با توجه به کارهای تحقیقاتی که در سطح بالا در این مرکز صورت می پذیرد از امکانات این مرکز بهره ببرند.
انتهای پیام/ش

/ 1 نظر / 16 بازدید
جاست وب هاست - تبدیل وبلاگ به سایت!

آیا وبلاگ خود را به سایت تبدیل کنید؟ آیا می خواهید کاربران وبلاگتان آدرس آن را به راحتی به خاطر بسپارند؟ شما به راحتی می توانید توسط جاست وب هاست این کار را انجام دهید! برای جستجوی دامنه (آدرس اینترنتی) مورد نظر و سفارش آن به لینک زیر مراجعه کنید: http://client.justwebhost.ir/domainchecker.php همچنین می توانید هاست برای خود سفارش دهید: آدرس های ورودی سایت: www.justwebhost.net www.justwebhost.ir موفق باشید