آمار رضایت به اهدای عضو خانواده بیماران مرگ مغزی به 78 درصد افزایش یافت ...

تهران- معاون فرهنگی واحد پیوند اعضای بیمارستان مسیح دانشوری وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت:با ارتقای فرهنگ اهدای عضو در جامعه، آمار رضایت به اهدای عضو خانواده های بیماران مرگ مغزی از پنج درصد در سال 1384 به حدود 78 درصد تا پایان اسفند ماه 1391 افزایش یافت.

1391/01/22 - 09:09

دکتر'امید قبادی' در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: از نتایج ارتقای فرهنگ اهدای عضو در جامعه افزایش 300 درصدی تعداد ارگان های برداشت شده، ارسال ارگان ها به اقصی نقاط کشور و پیوند تعدادبسیاری از بیماران نیازمند به عضو بوده است.

وی از جمله برنامه های فرهنگی واحد پیوند بیمارستان مسیح دانشوری در راستای ارتقای فرهنگ اهدای عضور را برگزاری جشنواره نفس با موضوع اهدای عضو- اهدای زندگی در رشته های نقاشی، کاریکاتور، تصویرسازی، مجسمه سازی، عکس، شعر، داستان، جمله کوتاه و انیمیشن برشمرد.

قبادی، مهلت ارسال آثار به جشنواره اهدای عضو ، اهدای زندگی 20 اردیبهشت ماه اعلام کرد و گفت: این جشنواره به همت واحد پیوند اعضای بیمارستان دکتر مسیح دانشوری وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی در راستای ترویج فرهنگ مقدس اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی برگزار می شود.

معاون فرهنگی واحد پیوند اعضای بیمارستان مسیح دانشوری، هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج و بسط فرهنگ اهدای عضو، نجات جان بیماران نیازمند پیوند اعضا، ایجاد ارتباط نزدیک بین هنر و فرهنگ مقدس اهدای عضو، مشارکت مردم و هنرمندان در بسط و توسعه فرهنگ اهدای عضو برشمرد.

قبادی افزود: مسابقه نقاشی این جشنواره در دو گروه سنی زیر 15 سال و بالای 15 سال برگزار می شود و علاقه مندان به شرکت در بخش عکس،کاریکاتور و تصویر سازی می توانند آثار خود را به صورت عکس یا پرینت رنگی یا به صورت سی دی با رزولوشن dpi 300 ارسال کنند.

وی اضافه کرد: همچنین علاقه مندان به شرکت در مسابقه جمله کوتاه، شعر و داستان کوتاه می توانند با ارسال آثار خود در قالب جمله کوتاه (حداکثر 100 کلمه)، شعر و داستان کوتاه تایپ شده با فونت نازنین 12 در این بخش شرکت کنند.

قبادی ادامه داد: همچنین علاقه مندان به شرکت در مسابقه پوستر می توانند آثار خود را در ابعاد 70 در 50 سانتی متر به صورت اصل یا پرینت رنگی یا به صورت سی دی با رزولوشن dpi 300 و CMYK ارسال کنند.

به گفته وی، تکنیک به کار رفته در بخش مسابقه انیمیشن آزاد بوده و محدودیتی برای مدت زمان انیمیشن وجود ندارد و آثار باید در قالب دی وی دی ارایه شده و در صورت تمایل پوستر انیمیشن نیز ضمیمه شود.

قبادی اضافه کرد: علاقه مندان در بخش مجسمه سازی باید یک اثر با جنس اختیاری و در ابعاد هر ضلع حداکثر 30 سانتیمتر ارسال کنند.

وی گفت: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره باید آثار خود به آدرس پستی تهران- خیابان شهید باهنر (نیاوران ) - دارآباد - بیمارستان دکتر مسیح دانشوری- بخش پیوند اعضا ، صندوق پستی634 - 19575کد پستی 1955841452 ارسال کنند.

قبادی اضافه کرد: شرکت کنندگان بخش های جمله کوتاه ، شعر و داستان کوتاه باید آثار خود را به جای ارسال پستی به همراه مشخصات کامل به پست الکترونیکی admin@ehda.ir ارسال کنند.

وی اضافه کرد: در هر بخش حداقل به سه اثر برگزیده در آن رشته تعلق خواهد گرفت

/ 0 نظر / 22 بازدید