تلمبه‌هایی برای احیای قلب !!!

یکی از جدیدترین تلمبه های قلب که هم اکنون در اروپا روی اینگونه بیماران امتحان می شود، به کوچکی انگشت شست است. این ابزار که توسط شرکت `مایکرومد تکنولوژی` هوستون ساخته شده است، به زیر قلب پیوند زده می شود و دائما خون را تلمبه می زند. یکی از طراحان متخصص پیوند قلب به نام هوارد فریزیر که در موسسه قلب هوستون تگزاس کار می کند، می گوید: `تلمبه های دیگر بدین منظور طراحی شده اند که ضربان عادی قلب را دو برابر کنند. اما ما دریافتیم که در عمل، انجام این کار مشکل است`.

img/daneshnameh_up/1/13/HeartBeat.gif

تلمبه‌های ضربانی

تلمبه های ضربانی، محفظه ویژه ای دارند که میزان تلمبه زنی قلب را دو برابر می کند. با آنکه این تلمبه ها طی چند سال گذشته، با موفقیت به هزاران بیمار قلبی پیوند زده شده اند، اما تنها تعداد بسیار اندکی از آنها بیش از یک سال دوام اورده اند. نخستین تلمبه های جریان دائمی قلب بیش از 20 سال پیش طراحی شده اند ولی تاکنون برای طرح های مربوطه به ساخت آن، سرمایه گذاری خوبی نشده است. این نگرانی نیز وجود داشته است که جریان دائمی خون به داخل قلب ممکن است به سلولهای خونی صدمه بزند، اما بررسیها نشان داده است که این حالت رخ نمی دهد.

تلمبه مایکرومد

هم اکنون تلمبه مایکرومد در انتظار تصویب سازمان غذا و دارو می باشد تا مرحله آزمایشهایی بالینی آن در ایالات متحده آغاز شود. شرکت جارویک هارت نیویورک که یکی از پیشگامان تولید تلمبه های جریان دائمی است، ابزار مشابهی را به نام جارویک 2000 طراحی کرده است و منتظر موافقت دولت برای آغاز آزمایشهای بالینی است.

/ 0 نظر / 11 بازدید