بسیاری ازبیماران درانتظارپیوندریه طی دوماه اخیرجان باختند!!

مسئول واحد فراهم آوری پیوند بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه شمار فراوانی از بیماران لیست انتظار پیوند ریه طی دو ماه گذشته جان خود را از دست داده‌اند، گفت: هنوز میزان اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی در کشور رضایت بخش نیست.
خانم دکتر نجفی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به بخش فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی که به شوخی، طنز و یا حتی جدی با مضمون برگشت بیماران مرگ مغزی ساخته می‌شود، اظهار کرد: بیماران کاندیدای پیوند ریه، ‌خانواده بیماران مرگ مغزی که اعضای عزیزانشان را اهدا کرده‌اند و در نهایت خدا از این اقدام نادرست نخواهد گذشت.
وی با بیان اینکه از ابتدای شروع پیوند در مرکز آموزشی درمانی بیمارستان مسیح دانشوری وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکنون 34 پیوند ریه و یک پیوند توام قلب و ریه به انجام رسیده است، گفت: نتیجه مطالعات نشان داده است که میزان رضایت خانواده‌هایی با بیماران مرگ مغزی 29 درصد است که این بدان معناست که هنوز 71 درصد خانواده‌ها تمایلی به اهدا عضو عزیزانشان ندارند.
مسئول واحد فراهم آوری پیوند بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه بیماران پیوندی از بیماران پرخطر برای ابتلا به آنفلوآنزای نوع آ به شمار می‌آیند، گفت: از این رو واکسیناسیون این بیماران در این بیمارستان آغاز شده است. این در حالی است که یکی از بیماران پیوند ریه به علت ابتلا به آنفلوآنزای نوع آ به گرفتاری شدید تنفسی مبتلا و ناگزیر شدند که به صورت مداوم به اکسیژن وصل شوند. هرچند ریه‌های پیوندی این بیمار خسارات زیادی دید اما حال بیمار رو به بهبود است.

/ 0 نظر / 26 بازدید