برای درمان بیماران مبتلا به نارسایی قلبی !!!!

عضو مرکز جامع قلب دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آمادگی این مرکز برای درمان بیماران مبتلا به نارسایی قلبی با استفاده از سلول‌های بنیادین خبر داد.
به گزارش گروه علمی «خبرگزاری دانشجو»، دکتر فروه وکیلیان با اشاره به اینکه نخستین عمل درمان نارسایی قلبی پیشرفته و مزمن با استفاده از سلول های بنیادین در بخش قلب بیمارستان امام رضا (ع) با موفقیت انجام شده است، بیان کرد: مرکز جامع قلب این بیمارستان آمادگی پذیرش و درمان بیماران در این گروه را داراست.
 وی افزود: در این روش مغز استخوان بیمار در بیمارستان منتصریه مشهد جداسازی و برای استخراج سلولهای بنیادین به موسسه رویان تهران ارسال می شود که بر اساس هماهنگی به عمل آمده با موسسه رویان قرار است هر هفته دو بیمار به این روش مورد درمان قرار گیرند.
 عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: در این روش سلول های بنیادین از طریق آنژیوگرافی و به صورت کم تهاجمی در عروق کرونر بیماران تزریق می شود.
 وکیلیان درمان نارسایی های قلبی مادرزادی با استفاده از سلول های بنیادین را از برنامه های بعدی اعلام کرد و گفت: در صورت راه اندازی کلین روم دانشگاه علوم پزشکی مشهد سلولهای بنیادین مغز استخوان بیماران در این شهر جدا سازی می شود.
 بیماران مبتلا به نارسایی قلبی می توانند برای استفاده از این روش درمانی نوین به مرکز جامع قلب بیمارستان امام رضا(ع) مراجعه کنند.
 بیماران در این مرکز پس از ارزیابی و آزمایش های لازم برای درمان به بخش قلب بیمارستان امام رضا(ع) معرفی خواهند شد.
 همچنین نخستین عمل درمان نارسایی قلبی پیشرفته و مزمن چهاردهم اسفند ماه با استفاده از سلول های بنیادین در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با موفقیت انجام شد.
 در این عمل با گرفتن مغز استخوان بیمار در بیمارستان منتصریه توسط دکتر قاسمی و ارسال به موسسه رویان تهران برای استخراج سلول های بنیادین در کمتر از 12 ساعت بیمار در بخش آنژیوگرافی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد مورد معالجه قرار گرفت.
 در این کار تیمی که به مدت سه و نیم ساعت ( از ساعت 1:30 تا 4 بامداد )به طول انجامیدف سلول های بنیادین  به روش آنژیوگرافی با موفقیت در عروق کرونر دو بیمار تزریق شد.
/ 1 نظر / 11 بازدید
اف باکس. افزایش بازدید مجانی

افزایش بازدید مجانی!!! می خوای مثله بمب بازدیدتو ببری بالا؟ راه حلت لینک باکس اف باکسه!!! به این صورت که لینک های جالب و جذابتو به صورت رایگان در سایت می ذاری اونوقت بازدیدتو می بینی و امیدوارم غش نکنی!!! به دلیل تبلیغات انبوه لینک باکس به زودی با بازدید بسیار بالایی رو به رو میشود. منتظر شماییم: www.fbox.ir برای ارسال لینک خود در لینک باکس باید عضو شوید و لینک باکس را در وبلاگ خود بگذارید (در صورتی که کد لینک باکس را در وب خود نگذارید لینک شما تایید نمیشود): http://fbox.ir/members/index.php موفق باشید